СОСЛУШАНИ ДВАЈЦА СВЕДОЦИ ОД ОДБРАНАТА ЗА ,,ОРГАНИЗАТОРИ НА 27 АПРИЛ”

//

На денешното рочиште за „Организаторите на 27 април” во Кривичниот суд Скопје сведочеа двајца сведоци предложени од обвинетиот Владимир Атанасовски.

На почетокот од рочиштето судот извести дека до нив е пристигнат допис од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во кој се вели дека на предложените сведоци им се забранува изнесување на класифицирани информации, јавува Фокус.

Сведокот Ариф Асани, заменик директор на Биро за национална безбедност при МВР, беше испрашуван од обвинетиот Владимир Атанасовски, но поради забраната за изнесување класифицирани информации од МВР, Атанасовски кажа дека нема прашања.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

УШТЕ ЕДНО ДЕЛО ПРОТИВ МИЈАЛКОВ МОЖЕ ДА ЗАСТАРИ

Следна статија

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ОХРИД!

Најново од Вести