Спасовски: Не можат криминалците да го победат најголемото мнозинство во државата

/

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се огласи преку социјалните мрежи каде порачува дека секогаш има некој кој се обидува да саботира полициски акции и спроведувањето на законот, но додава дека не може мала криминална група да го победи најголемото мнозинство во државата.

Секогаш има обиди некој да саботира полициски акции, ама верувајте дека МВР како институција и институциите кои работат во системот на спроведување на законот се тие кои го оневозможуваат тоа.

Секогаш постојат луѓе кои сакаат да бидат сојузници со криминал, нашата задача е да креираме систем кој ќе им се спротивстави.

Не можат криминалците да го победат најголемото мнозинство во државаИзвор: Zoom. mk

Претходна статија

Од почетокот на пандемијата 17.000 луѓе останале без работа, фирмите вратиле само 29 проценти од парите кои ги добиле од Владата

Следна статија

МЗ: На Клиниката за инфективни болести нема хоспитализиран пациент со мајмунски сипаници

Најново од Вести