Спасовски: Нема селективна борба против корупцијата, сите се еднакви пред законот, не штитиме никого

/

Нема селективна борба против корупцијата, сите се еднакви пред законот. Не штитиме никого, ниту од коалицијата, никого воопшто, затоа што така штетиме на државата, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на неговиот фејбук профил.

– Сите институции да ја промениме и борбата и перцепцијата на граѓаните за корупцијата, мораме системски да го менуваме тоа, пишува Спасовски.

Како МВР, истакнува Спасовски, имаме многу подобрувања, откривачката дејност за корупција во 2021 е зголемена за 50 проценти во однос на 2020, за 114 случаи со штета од 97.3 милиони денари.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Владата тврди: Рекордно зголемена трговската размена со Германија

Следна статија

Стоилковски: Фирмите на Заеви должат над 1 милион евра данок

Најново од Вести