|

Страшно убиство го потресе светот: претседател на колумбиски клуб убиен пред својата ќерка

Едгар Паез, претседателот на колумбискиот второлигаш „Тигрес“, е убиен по поразот од неговиот тим во саботата, објави клубот.

Овој 63-годишен маж се враќал дома, а со него во автомобилот била и ќерка му. Тие се враќаа дома по поразот од „Атлетико“ со 3-2 кога тој беше застрелан од двајца мажи на мотор во близина на стадионот, објавија медиумите.

Presiden klub sepakbola divisi dua Kolombia Tigres FC, Edgar Paez, ditembak mati. Insiden itu terjadi usai Tigres FC kalah 2-3 atas Atletico FC. pic.twitter.com/3HBolUYpx6

— detiksport (@detiksport) September 26, 2023

Ќерка му успеала да побегне неповредена, а властите во моментот вршат истрага.

„Семејството Тигрес и спортската заедница се уништени од овој настан“, се вели во соопштението на клубот.

The president of Colombian 2nd division club Tigres FC, Edgar Paez, was shot dead following his team’s defeat on Saturday.

The 63-year-old was returning home with his daughter after the loss to Atletico FC when he was killed by two men close to the stadium.

✍️ ESPN pic.twitter.com/7eUAykYR8F

— Football Tweet ⚽ (@Football__Tweet) September 26, 2023

За Паез, во следните две кола ќе се одржи едноминутно молчење.

Слични Објави