СТРУЖAНЕЦ ЈА ПРИЈАВИЛ ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА ДЕКА МУ СТАВИЛА ДРОГА ВО КАФЕТО

//

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека го отрула со дрога, додека заедно биле во парк и пиеле кафе.

„ Вчера во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга (25-годишна жена), таа му дала кафе во кое што, според пријавеното, биле ставени наркотични средства.

Жената била повикана во Полициска станица Тетово при што ги негирала тврдењата на пријавителот и изјавила дека имале средба со Д.К. за да го види своето дете но воопшто не пиеле кафе. Додека траела средбата, според нејзино кажување, на Д.К. му се слошило, а таа за настанот го известила и Центарот за социјални работи“ соопшти МВР.Известен бил Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

НОВИ 824 ЗАБОЛЕНИ И 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19

Следна статија

МУХАМЕД ХАЛИЛИ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА АМБАСАДОРИ

Најново од Вести