ТАПАНАРОТ НА ГРУПАТА „АМАДЕУС“ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС

Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина по борба со коронавирусот.
Бојан ја загуби битката на 45-годишна возраст, а музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Веста за смртта на тапанарот, прв ја објави пејачот на „Гранд“, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот пријател и колега.Претходна статија

КОМБИНАЦИЈА ОД КРОМИД И МЕД ПОМАГА ПРИ НАСТИНКИ И ГРИП

Следна статија

(ВИДЕО) ИЛИНА И ЈОВАНА ОД ШТИП СО ПРЕКРАСНА ИЗВЕДБА НА ПЕСНАТА „ЗЕМЈО МАКЕДОНСКА“

Најново од Магазин

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,