|

Таравари на заеднички ифтар со бошњачката заедница

Претседателот на Алијансата за Албанците и кандидат за претседател, Арбен Таравари, заедно со другите лидери од коалицијата ВЛЕН, денеска беа на заеднички ифтар со припадниците на бошњачката заедница во Скопје.

Заедничкиот ифтар со бошњачката заедница е симболичен, но дава добра порака за градење и продлабочување на меѓуетничките односи во државата.

„Нашиот кандидат за претседател од коалицијата ВЛЕН, Арбен Таравари, е претседател на сите, не само на Албанците“, се вели во соопштението.

Слични Објави