ТАРАВАРИ: СО ОВАА ВЛАДА НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ ИМАМЕ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

//

„Со оваа Влада, не верувам дека ќе има датум за почеток на преговори со ЕУ“, напиша на својот facebook профил д-р Арбен Таравари, градоначалник на општина Гостивар.

Таравари во својата објава повторно повика на назначување на експертска Влада и организирање на предвремени парламентарни избори.

„Оваа Влада е веќе нема никаков кредибилитет, барем на крај да направат еден рационален потег, што побргу да назначат Експертска (техничка) влада и да организираат предвремени парламентарни избори“, вели Таравари.
Претходна статија

ТОРТЕВСКИ: АКО КАТИЦА СЕ ВРАТИ, НЕ ТРЕБА ДА ЈА ПУШТАТ ДА ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА СЈО

Следна статија

КОСТАДИНОВ ОД СДСМ: СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ЗА РЕКЕТ, ДУРИ И ТАЈКУНИТЕ НА ГРУЕВСКИ

Најново од Вести