ТЕАТАР КОМЕДИЈА СО ВОНРЕДНА СЦЕНА

НУ Театар Комедија секојдневно работи на што побрзо отворање на вратите за публиката. Постојано сме во тек со препораките на Комисијата за заразни болести, Владата и на Министерството за здравство, па така и ние постапуваме и ќе постапуваме во согласност со тековните препораки, соопшти управата на театарот.

Во меѓувреме, Театар Комедија започна со директни вклучувања на своите содржини.

– Месецов решивме да направиме една мала ,,вонредна сцена“, на којашто актерите ќе настапуваат секој петок. Првиот настап го имаше актерката Жаклина Стевковска, а веќе во петок ќе настапи и актерот Жарко Димоски. Се одлучивме за музички настапи со цел да го разубавиме и да го разведриме секојдневието на публиката, велат од Театар Комедија. Најавуваат дека веќе работат и на нов план за летниот период.

Претходна статија

„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ И „МАКЕДОКС“ ДОБИЈА ПОДДРШКА ОД КРЕАТИВНА ЕВРОПА МЕДИА

Следна статија

ОБЈАВЕНИ ДВЕ РЕМЕК-ДЕЛА ЗА МЛАДИ НА ПОЗНАТИОТ КИНЕСКИ ПИСАТЕЛ ШЕН ШИСИ

Најново од Култура