Тешка сообраќајка во Скопје: Малолетник е повреден по удар од автомобил

/

На 23.08.2021 во 17.40 часот на ул.„Борис Трајковски“ во Скопје, патничко возило „сеат алтеа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ц.(38) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.Претходна статија

„Стандард и Пурс“ го потврдија кредитниот рејтинг: Економијата на РС Македонија се опоравува од последиците од пандемијата

Следна статија

Стапува во сила новиот Закон за заштита на личните податоци

Најново од Вести