Тешко повреден возач на автобус во судар со автомобил

/

Шеесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајка што се случила во Волково меѓу автобус и автомобил.

Според информациите на МВР, вчера 22.20 чaсот на ул.100 во село Волково, скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62) од Скопје и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т.(62) од с.Стајковци,скопско.М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Претходна статија

Кузеска: ВМРО – ДПМНЕ и Данела за Скопје нудат веќе реализирани проекти на Шилегов

Следна статија

Николоски за самитот на ЕУ: Со Велимир во Бутел и Петре во Скопје Македонија не може да почне преговори

Најново од Вести