| |

ТЕТОВЧАНЕЦ ЗАПАЛИЛ ОГАН ЗА СКАРА КАЈ ЛИСЕЦ И ПРЕДИЗВИКАЛ ГОЛЕМ ПОЖАР

Вчера во 13.15 часот кај место викано „Голгота“, атар на с.Лисец, тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Попова Шапка го лишиле од слобода Ф.Н.(44) од Тетово.

Околу 12.00 часот, на наведеното место, запалил оган за скара, кој се проширил, зафаќајќи површина на сува трева.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични Објави