ТИНЕЈЏЕР И ПОЛИЦИСКА СЛУЖБЕНИЧКА СЕ НОВИТЕ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАЕВИ ВО ВЕЛЕС

/

Откако денес од Министерството за здравство потврдија уште два случаеви на корона вирус во Велес, бројката на заболени во овој град се искачи на осум позитивни лица, јавува Фокус.

Од заболените, четири лица се вработени во ЈП Национални шуми и две лица во роднинска врска со нив. За денешните случаеви, станува збор за полициска службеничка и за момче на возраст од 17 години.

Се претпоставува дека средношколецот се заразил од негов роднина, кој бил вратен од странство пред две недели и немал никакви симптоми.Според последните податоци од СВР Велес, во градот до вчера имаше 41 лице во самоизолација.Претходна статија

ПРИЛЕПЧАНЕЦ ОБЈАВИ ЈАВНО ДЕКА Е ЗАРАЗЕН ОД КОВИД-19 И ГИ ПОВИКА СВОИТЕ ПОЗНАНИЦИ ДА СЕ ТЕСТИРААТ

Следна статија

ПРВА ДОНАЦИЈА ОД ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА ЕУ СТИГНА ЗА МВР, ЈА ДОГОВОРИ ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ

Најново од Вести