Трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во Вардар

/

Продолжува потрагата по возачот на „голф 4“ кој вчера малку пред пладне излета од мостот на Вардар кај селото Желино и падна во реката. Не е познато дали возачот бил сам. Медиуми на албански јазик информираат дека станува збор за 22-годишниот Е.Р. од Куманово и пишуваат дека членови на неговото семејство биле на местото на несреќата и потврдиле дека станува збор за тоа момче. Од Центарот за управување со кризи доцна попладнето информираа дека повеќе тимови се вклучени во потрагата и дека водите ги пребаруваат нуркачи.

Извор: zoom.mk

Претходна статија

Владата го разгледа новиот Национален план за управување со квалитетот на јавниот сектор

Следна статија

Борел ги отфрли незаконските референдуми во Украина, ЕУ нема да ги признае резултатите

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,