ТРАГЕДИЈА ВО БУГАРИЈА: ДВЕ БЕБИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР ВО ОКОЛИНАТА НА ГРАДОТ ШУМЕН

/

Две бебиња на 5 месеци и година и половина загинаа во пожар во вила во околината на градот Шумен во Бугарија.

Пријавата за пожарот е испратена од противпожарната единица во 10:58 часот локално време.

Бугарските медиуми јавуваат дека екипите на пожарната и полицијата ги откриле децата внатре во изгорениот објект, но за жал тие веќе биле починати.Причините за пожарот се изјаснуваат, велат од пожарната команда на градот Шумен.

Претходна статија

МИЦКОСКИ: КАТАСТРОФА ВО ЗДРАВСТВОТО И ЕКОНОМИЈАТА

Следна статија

ФИЛИПЧЕ ДО МЕДИУМИТЕ: НЕ ОБЈАВУВАЈТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ БРОЈКИ НА ЗАБОЛЕНИ ЛИЦА

Најново од Вести