ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО- ВО СООБРАЌАЈКА ЗАГИНА ДЕТЕ НА 4 ГОДИНИ

/

Околу 14:30 часот во Банко се случи тешка сообраќајна несреќа во која како што велат очевидците почина четиригодишно дете, јавува Струмица денес Во продолжение соопштението кое беше доставевно до Струмица Денес од страна на СВР СТРУМИЦА.

„На 10.04.2020 година, околу 14,30 часот во с.Банско, се случила сообраќајна незгода во која 1 лице починало а 4 лица се повредени и задржани во Медицински Центар Струмица. Увидот е во тек.“

Претходна статија

(ВИДЕО) ВЕТЕРАН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НА 99 ГОДИНИ ПО НАЦИЗМОТ ГО ПОБЕДИ И КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: ТЕСТОТ НА ЗАЕВ Е НЕГАТИВЕН

Најново од Вести