ТРАМП БАРА СМРТНА КАЗНА ЗА МАСОВНИТЕ УБИЈЦИ

/

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера му нареди на Министерство за правда да предложи такви закони кои ќе обезбедат оние кои ќе сторат масовни убиства и злосторства од омраза да се соочат со смртна казна, како и овие најстроги казни да бидат одлучно и брзо спроведени, јавува Тв 24.

Трамп истакнал дека овие „варварски масакри претставуваат напад врз нашата заедница, врз нашата нација и злосторства против човештвото, пренесе Еј-Би-Си њуз.Претходна статија

ГЕРОСКИ: ШЕКЕРИНСКА, РЕМЕНСКИ И ЗАЕВ ГО КРУНИСАА БОКИ, СЕГА ЗАЕВ МОРА ДА МУ ЈА СИМНЕ КРУНАТА И ДА ГО РАСТУРИ КРАЛСТВОТО НА РЕКЕТОТ

Следна статија

МНОЗИНСТВОТО ШКОТИ БАРААТ НЕЗАВИСНОСТ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Најново од Вести