ТРАМП ЈА ПОТВРДИ ИНФОРМАЦИЈАТА ЗА УБИСТВОТО НА ХАМЗА БИН ЛАДЕН

/

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска потврди дека е убиен синот на Осама бин Ладен , Хамза. Вестите за неговата смрт почнаа да се шират од јули.

Трамп рече дека Хамза Бин Ладен бил убиен во антитерористичка акција на силите на САД.Хамза се смета за наследник на Осама, а неговото име се наоѓа на црниот список на лицата обвинети за тероризам.Претходна статија

МАЛЕШЕВЦИ ЈА ПОКАЖАА СВОЈАТА ХУМАНОСТ: КУЌАТА НА СЕМЕЈСТВОТО МИРЧОВСКИ ПОВТОРНО ИЗГРАДЕНА

Следна статија

ГДУ-ШТИП: КОГО ЛАЖЕ ДИРЕКТОРОТ НА ЈП ЗА ДРЖАВНИ ПАТИШТА ЗОРАН КИТАНОВ?

Најново од Вести