ТРИ ЛИЦА ВООРУЖЕНИ СО АВТОМАТСКИ ПУШКИ ОДЗЕЛЕ ТОРБА СО ПАРИ ОД 27-ГОДИШНИК ВО САРАЈ

//

Пред банка во скопското село Сарај, во текот на вчерашниот ден, три лица со закана со автоматски пушки, извршиле разбојништво над 27-годишник од селото Крушопек.

Како што информираат од МВР, разбојниците одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

АВТОРКАТА НА ДНЕВНИКОТ ОД ВУХАН ПРОГЛАСЕНА ЗА НЕПРИЈАТЕЛ НА КИНА

Следна статија

КУМАНОВЕЦ СЕ СКАРАЛ СО СОСЕДОТ, ПА ЗЕЛ АВТОМАТСКА ПУШКА И ПУКАЛ

Најново од Вести