| |

КУМАНОВЕЦ СЕ СКАРАЛ СО СОСЕДОТ, ПА ЗЕЛ АВТОМАТСКА ПУШКА И ПУКАЛ

Кумановец се скарал со својот сосед, па зел автоматска пушка и почнал да пука во воздух.

„На 18.05.2020 околу 19.30 во СВР Куманово било пријавено дека во село Слупчане, кумановско, по претходна расправија со неговиот сосед С.И., Н.М испукал еден проектил во воздух од автоматска пушка“ соопштуваат од полиција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово, при што била пронајдена и подигната една чаура. Н.М. бил приведен, а му било одземено и оружјето.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.Слични Објави