ТРОЈЦА РАБОТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ДОДЕКА РАБОТЕЛЕ НА ТРАФОСТАНИЦА

Тројца работници биле повредени додека работеле на трафостаница во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза“ повредени биле донесени С. М., А. Ј. и Н. Г.. Тие добиле повреди додека изведувале работни задачи на трафостаница на улица Трета македонска бригада.

Од полицијата информираат дека е извршен увид и се работи на расчистување на случајот.