| |

УАПСЕН СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Полицијата по налог на јавен обвинител утрово го уапси лидерот на партијата ГРОМ и ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски, како дел од нова истрага, дознава „Макфакс“.

Јакимовски утрово треба да биде изведен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд, каде што за него ќе се бара притвор.

Минатата година финансиската полиција, кај Јакимовски истражуваше во врска со три тендери, од кои два за општинските бараки и еден за плоштад во Жданец.

Слични Објави