| |

УАПСЕН ТЕТОВЕЦ КАЈ КОГО БИЛЕ НАЈДЕНИ КУРШУМИ

На 14.02.2019 година во периодот од 13.30 до 15.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски  службеници извршиле претрес во домот на К.Н.(64) во село Глоѓи, тетовско. При претресот биле пронајдени и одземени 185 куршуми за пиштол калибар 7,62 милиметри и 40, исто така, куршуми за пиштол, калибар 6,35 милиметри, за кои К.Н. не поседувал соодветна документација. К.Н. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка.Слични Објави