Утре ќе биде промовирана песна и спот од проектот „Еднаков предизвик“

/

Утре со почеток од 13 часот во Порта Македонија ќе се одржи мултимедијален инклузивен настан и промоција на песна посветена на лицата со попреченост „ЕДНАКОВ ПРЕДИЗВИК“ во изведба на Александар Ристовски – Принц и “АРП” Продукција заедно со лицата со попреченост.

Настанот е дел од проектот „ПРЕДИЗВИК ЗА ЕДНАКВОСТ “ во организација на Здружението Хендикеп Плус, а е подржан од Министерството за култура на РС Македонија.Претходна статија

Каракачанов: Нормално е Русија да ја брани својата творба- македонската нација

Следна статија

Пратениците ќе расправаат за Предлог буџетот за 2022

Најново од Вести