|

Уапсени полицајци и цариници, полициска акција во Диво Насеље

Полицајци и цариници се уапсени во денешната акција на МВР во Диво Насеље, а по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Информацијата за „Фокус“ ја потврди обвинителката Вилма Русковска, а повеќе детали од Обвинителството најавуваат за малку подоцна.

Инаку, и од МВР потврдија дека на повеќе локации се вршат претреси поради сомнежи за трговија со дрога.

Извор: Zoom. mkСлични Објави