|

Убил две девојчиња и трудница во Тексас, силувал дете, па се самоубил

Маж во градот Галена Парк, Тексас, застрелал три тинејџерки, од кои едната била бремена, сексуално нападнал 12-годишно девојче кое потоа успеало да побегне, а потоа извршил самоубиство, јави АП.

Според агенцијата, убиените девојчиња биле на возраст од 19, 14 и 13 години, а откако ги убил, мажот сексуално нападнал 12-годишно девојче, кое потоа побегнало.

Шерифот на округот Ед Гонзалес изјави дека полицијата досега не можела да најде мотив за злосторството.

Слични Објави