УЧЕНИЦИ ИСТЕПАЛЕ СОУЧЕНИК И ВРАБОТЕНА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО СТРУГА

//

Група ученици нападнале нивен соученик и вработена во средното училиште „Нико Нестор“ во Струга.

Според информациите на охридската полиција, инцидентот се случил вчера околу 13 часот кога било пријавено дека во кругот на средното училиште група ученици го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз соученик и врз С. Г., вработена во училиштето.Учесниците се повикани во полициска станица и се преземааат мерки за расветлување на настанот.

Претходна статија

ОД УТРЕ ЗАЛАДУВАЊЕ

Следна статија

ВОЕНИ ВЕЖБИ НА ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМИЈАТА

Најново од Вести