УЕФА НЕМА МИЛОСТ: ПАРИТЗАН ПЛАЌА КАЗНА И ТОА ПОРАДИ ДЕЦАТА НА ТРИБИНИТЕ!

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) парично го казни Партизан за пропустите во организацијата на мечот со АЗ Алкмар во рамки на првото коло од групата Л во Лигата на Европа.

„Црно-белите“ во касата на УЕФА мораат да платат 5.125 евра, поради фрлање на предмети во теренот, а тоа звучи неверојатно поради фактот дека мечот го следеа само деца, кои имаа до 14 години.

Партизан претходно беше казнет со два меча играње пред празни трибини поради „расистичко однесување“ на навивачите.Извор: Спорт1

Претходна статија

ШКЕНДИЈА СИ ГО ПРИБРА НАЗАД ИГРАЧОТ ШТО ЌЕ ЈА БОЈКОТИРАШЕ МАКЕДОНИЈА!

Следна статија

ЃОКОВИЌ ГИ ШОКИРА ФАНОВИТЕ: МОЖЕ УШТЕ УТРЕ ДА ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА!

Најново од Спорт