Украина: Продолжуваат борбите во Северодонецк

/

Борбите за источниот украински град Северодонецк продолжуваат, а руските сили вршат напади, тврди Генералштабот на вооружените сили на Украина.

„Со употреба на артилерија, руските сили извршија операции во областа на градот Северодонецк“, се вели во соопштението на Генералштабот.

„Заканата од удар од белоруската територија врз украинските инфраструктурни објекти останува можност“, заклучуваат во објавата.Извор: Темите

Претходна статија

Под велешка „Агриа“ од патот излета автомобил, повредено 19 годишно момче

Следна статија

Тимот на Болница Плодност пречекан со овации на 23-тиот Национален конгрес на Бугарската асоцијација за стерилитет

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да