УШТЕ ЕДЕН ВРАБОТЕН НА КОЖНА КЛИНИКА ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Уште еден вработен од Кожната клиника е дијагностициран со Ковид-19, информира министерот Венко Филипче на денешната редовна прес-конференција.

loading...

Министерот појасни дека еден пациент е веќе испишан од болница, а уште еден се подготвува. Со ова бројката на излечени пациенти изнесува тројца.loading...