УТРЕ БЕЗ СТРУЈА ДЕЛ ОД КОРИСНИЦИТЕ ОД СТАНБЕНО-ДЕЛОВНИОТ КОМПЕЛКС „СКОПЈАНКА”

/

„ЕВН Македонија” АД известува дека утре поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на булеварот „Кузман Јосифовски Питу”, општина Центар, пренесува Канал 5.

Во периодот од 08:30 до 13:00 часот корисниците од Бул. Кузман Јосифовски Питу број 15, влез 2, станбено-деловниот компелкс „Скопјанка”, а од 12:30 до 16:00 часот корисниците од влез 3.Претходна статија

МАКЕДОНСКИТЕ ПЧЕЛАРИ СО ПРЕКРАСЕН ГЕСТ ПОГЛЕДНЕТЕ КОМУ ЌЕ ДОНИРААТ МЕД

Следна статија

РЕЧИСИ 1,3 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА ВИРУСОТ ВО СВЕТОТ, 69.509 ПОЧИНАТИ

Најново од Вести