УТРЕ БЕЗ ВОДА ЌЕ БИДАТ НЕКОЛКУ СКОПСКИ НАСЕЛБИ

/

Без вода утре ќе останат корисниците од населбите Чаир, Топанско Поле, Бутел 2, Гази Баба, високата зона во населба Железара и Гинекологија Чаир од 23 часот до завршување на санацијата.

Прекинатото водоснабдување, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација”-Скопје е поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во П.С.Гази Баба.

Претходна статија

ПАТНИЦИТЕ ГО НАПУШТААТ КРУЗЕРОТ „ДАЈМОНД ПРИНЦЕС“ ПОСЛЕ ДВЕ НЕДЕЛИ КАРАТИН

Следна статија

ГУТЕРЕШ: СИТУАЦИЈАТА СО КОРОНАВИРУСОТ Е МНОГУ СЕРИОЗНА

Најново од Вести