Утре и задутре без струја повеќе делови на Скопје

/

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре, без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 10:00 до 14:00 часот, корисниците на дел село Волково, ул.24. ( општина Ѓорче Петров );

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците на дел од населба Лисиче – подулица Врполе бр. 1, 3 и 5, дел од ул. Мите Богоевски (објектите со реден број од 40-52) (општина Аеродром )

Во периодот од 09:30 до 10:30 часот, корисниците на дел од ул. Гиго Михајловски зграда бр.9 влез 3 ( општина Карпош )На ден 14.09.2021 година ( вторник ), без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците на дел од ул. Леринска и Загребска. ( општина Карпош )

Во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на ,,Млекара“ бензиска пумпа – Сарај, стопански објекти „Адеми Иљаз“, „Ислам Абази“ ( општина Сарај )

Претходна статија

Момче од Македонија паднало од балкон од хотел во Албанија и починало

Следна статија

Повреден вработен во „Макстил“, пренесен на ургентно

Најново од Вести