УТРЕ ПРИСТИГНУВА ПРВАТА ПРАТКА ОД 24.000 ВАКЦИНИ НА АСТРАЗЕНЕКА ПРЕКУ КОВАКС СИСТЕМОТ

//

Министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена информираше дека утре ќе пристигнат вакцините преку Ковакс системот.

„Во недела 28 март, во 07:55 часот во Скопје ќе пристигне првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот“, посочи Филипче.Претходна статија

РАДЕВ: РС МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ГИ ПОЧИТУВА ПРАВАТА НА ГРАЃАНИТЕ КОИ ОТВОРЕНО ГО ИЗРАЗУВААТ СВОЈОТ БУГАРСКИ ИДЕНТИТЕТ

Следна статија

НА ТАБАНОВЦЕ ЗА ИЗЛЕЗ СЕ ЧЕКА 40 МИНУТИ

Најново од Вести