В. КАНЗУРОВ: ЗОШТО БОРИСОВ НЕ РЕАГИРА НА АНТИБУГАРСКИТЕ ПОТЕЗИ НА ЗАЕВ

//

Македонскиот новинар Виктор Канзуров беше гостин во емисијата „Лице во лице“ на бугарската телевизија BTV. Во емисијата Канзуров истакнува интересни ставови во врска со договорите со Бугарија и Грција. Тој исто така додава дека додека СДСМ се нарекувала Сојуз на комунистите на Македонија била основниот спроводник  на „антибугарскиот“ и „антигрчкиот“ шовинизам. Погледнете го целото интервју на Канзуров пред новинарката Цветанка Ризова.

Претходна статија

ЗАЕВ БАРА ИЗВИНУВАЊЕ ОД РЕПУБЛИКА.МК

Следна статија

МИЦКОВСКИ: ЌЕ СЕ ДИСТАНЦИРАМ ОД СИТЕ ПОГРЕШНИ ПОЛИТИКИ ВОДЕНИ ВО МИНАТОТО БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ СЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Најново од Вести