МИЦКОВСКИ: ЌЕ СЕ ДИСТАНЦИРАМ ОД СИТЕ ПОГРЕШНИ ПОЛИТИКИ ВОДЕНИ ВО МИНАТОТО БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ СЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

//

Мицкоски одби да одговори во прав текст дали е се уште во сенката на Груевски, за време на своето гостување во емисијата „Патот кон…“ на Алсат М телевизија. Тој изјави дека досега не слушнал некој од СДСМ да се оградил од погрешните политики на минатите раководства на партијата. Мицковски беше дециден дека ќе ги продолжи сите позитивни политики без разлика дали се водени од ВМРО ДПМНЕ. Тој додаде дека ќе ги коригира погрешните политики и ќе се дистанцира од нив. Според него владата на Зоран Заев води анационална политика, која е неприфатлива за ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

В. КАНЗУРОВ: ЗОШТО БОРИСОВ НЕ РЕАГИРА НА АНТИБУГАРСКИТЕ ПОТЕЗИ НА ЗАЕВ

Следна статија

МИЦКОВСКИ: МАКЕДОНИЈА КАПИТУЛИРАШЕ СО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Најново од Вести