ВАЛАНДОВО ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ ЌЕ ГИ ПРЕНАМЕНИ ЗА ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

//

„По реакциите на граѓаните, Општина Валандово нема да одвои средства за новогодишно украсување оваа година.

Овие средства ќе предложам да бидат пренаменети за уредување на нови простории за потребите на Дневниот центар за деца со попреченост од нашата општина“, напиша на својот facebook профил Перо Костадинов, градоначалник на Општина Валандово.Претходна статија

ДИМИТРОВ ЗА АВСТРИСКИ „СТАНДАРД“: ТЕШКО Е ДА СЕ РАЗБЕРЕ ДАЛИ ЕУ Е СЕРИОЗНА СО НАС

Следна статија

ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 65 ПАЦИЕНТИ, А ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 459 БОЛНИ, СОМНИТЕЛНИ И ПОТВРДЕНИ ЗА КОВИД -19

Најново од Вести