ПОЧИНА 15-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЗАГРЕБ

//

Петнаесет годишното девојче кое беше тешко повредено во разорниот потрес во неделата изутрина во Загреб почина вчера попладне на државната клиника.

Лекарите два дена се бореа за нејзиниот живот, но на крај не усепа да ја спасат.

Кога Загреб го погоди земјотресот таа се наоѓала во денвната соба во нејзиниот стан, а од тресењето врз неа паданала греда од таванот.

15- годишната Анамарија Ц. живеела на загребската улица „Џорџичева“ која најтешко настрада во потресот.Одела во основно училиште и тренирала Џудо, јавуваат хрватските медиуми.

Претходна статија

МНР ОРГАНИЗИРАШЕ ВРАЌАЊЕ НА 63 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ОД ЦРНА ГОРА

Следна статија

ТЕШКО ПОВРЕДЕН СКОПЈАНЕЦ ВО СООБРАЌАЈКА НА БУЛЕВАРОТ ЈАНЕ САНДАНСКИ

Најново од Вести