МНР ОРГАНИЗИРАШЕ ВРАЌАЊЕ НА 63 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ОД ЦРНА ГОРА

//

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со МНР на Црна Гора и Косово, утрово (вторник, 24 март 2020 г.) организираше враќање на 63 македонски граѓани во својата земја, со еден автобус и 19 автомобили, кои ќе бидат сместени во задолжителен карантин, согласно мерките за заштита од пандемијата.

Истовремено, со автобусот на пат кон Црна Гора, 15 црногорски граѓани ќе се вратат во нивната земја.Претходна статија

ЕУ ДЕНЕСКА ПРЕКУ ВИДЕО КОНФЕРЕНЦИЈА ОДЛУЧУВА ЗА ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ПОЧИНА 15-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЗАГРЕБ

Најново од Вести