Вашингтон му дал зелено светло на МОСАД за ликвидацијата на ирански генерал

//

Кувајтскиот весник Al-Jareeda соопшти дека Вашингтон и дозволил на израелската служба за надворешно разузнавање Мосад да го ликвидира командантот на иранските Сили на ал-Кудс генерал Касем Сулејмани. Сулајмани ги предводи надворешните операции на Корпусот и тој ги раководи борбите во Сирија, Ирак и Јемен. Поранешен висок функционер на Мосад за Al-Jareeda изјави дека Израел пред три години можел да го убие Сулејмани…(Прочитајте го целиот напис овде) Претходна статија

Синоптичарите најавуваат снег – Еве од кога

Следна статија

Mеѓународна научна конференција на тема: „Кон подобра иднина: Владеење на правото, демократија и полицентричен развој“

Најново од Вести