ВЕЧЕРВА ЗАВРШУВА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „СКОПЈЕ 2018“

/

Денеска, 12.6.2018 година, со натпреварите за трето и прво место завршува седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018“, кој изминатиов месец се одржуваше во Спортскиот центар „Ново Лисиче“.
Настанот почнува во 19:00 часот со фудбалски натпревар меѓу училишните екипи од ОУ „Александар Македонски“ и ОУ „Димитар Македонски“.
За трето место ќе се натпреваруваат Фенрбахче Кичево – ТК Лока Фер Плеј со почеток од 20:00 часот, додека во финалето за победник на турнирот ќе настапат екипите на Маг Логистик – Компанија Атанасовски, од 21:00 часот.
Полуфиналните натпревари од турнирот во мал фудбал се одиграа вчера меѓу ТК Лока Фер Плеј – Компанија Атанасовски, како и Фенербахче Кичево – Маг Логистик.Претходна статија

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ ПОРАДИ КРАЖБА НА МОТОР

Следна статија

ШТИПЈАНЕЦОТ МИРЗА СЕНДИЌ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ГОЛЕМАТА ММА НАДЕЖ НА ЦРНА ГОРА ДИМИТРИЈЕ ЏАНКИЌ

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо