| |

ВЕЛОСИПЕДИСТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН

На бул.„Партизански одреди“ во Скопје вчера во 9 часот било пријавено дека Д.Г.(67) од Скопје, кој управувал велосипед, изгубил контрола и паднал.

-Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош, велат од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.Слични Објави