ВЕНКО ЌЕ ПИЕ КАФЕ СО ЛИДЕ ЛИДЕ

Ваша гледачка на пресконференциите под името Лиде Лиде постојано ве кани на кафе, дали ќе пиете кафе со неа?

loading...

Еве веднаш штом ќе помине оваа криза ДА, ќе пијам, рече Филипче на вечерашното интервју на ТВ21 во дебатната емисија Click Plus, пренесува Поглед.мк. Тој уште еднаш упати апел на граѓаните да ги почитуваат мерките за одржување на растојание и носење на маска. Правилата се едноставни. Со почитување на оваа правила ги почитуваме и здравствените работници за нивната пожртвувана борба, додаде тој.

Одговорот на Венко за Лиде Лиде можете да го видите на крајот од видеото во продолжение:loading...