ВИДЕО: АВИОН ПРИНУДНО СЛЕТАЛ НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА

/

Авион тип Цесна 150 М, принудно слетал на автопатот Загреб – Риека. Слетувањето кое се води како сообраќајна несреќа,  поминало без поголеми последици, а повредени нема. Засега нема официјални информации за околностите под кои авионот морал да слета. Само кратко се соопштува дека во прашање се технички проблеми.

Извор: ТВ Стар

Претходна статија

АА: ЗОШТО СЕ МОЛЧИ ЗА ИНСПЕКТОРОТ ЧИЕ ВОЗИЛО Е КОРИСТЕНО ЗА ПРОДАЖБА НА ДРОГА?

Следна статија

ЈАНУШЕВ: ГИ НЕМАМЕ СНИМКИТЕ ОД „РЕКЕТ“ И НЕМАМЕ КОНТАКТИ СО ВЕСНИКОТ„LA VERITA“

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да