ЈАНУШЕВ: ГИ НЕМАМЕ СНИМКИТЕ ОД „РЕКЕТ“ И НЕМАМЕ КОНТАКТИ СО ВЕСНИКОТ„LA VERITA“

//

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Радио Слободна Европа тврди дека партијата не ги поседува материјалите од аферата „Рекет“ и дека немаат никакви контакти од новинарот на италијанска Ла Верита, која ги објавува материјалите, пренесува Фокус.

-Немаме контакти, меѓутоа и воопшто не разбирам зошто е и битно тоа прашање кое многу во изминатиов период се покрена во јасноста, бидејќи на некој начин се обидуваме да се правиме глуви при уши и слепи при очи, бидејќи видовме, гледаме, има најава и за дополнително објавување на снимки. 





Претходна статија

ВИДЕО: АВИОН ПРИНУДНО СЛЕТАЛ НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА

Следна статија

НАД 200 КАЗНЕТИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ УПОТРЕБА НА АЛКОХОЛ

Најново од Вести