(Видео) Царевите Brass brothers со нова весела и многу заразна мелодија „The Spark“!

/

Сте чуле ли за Brass brothers? Ние не веруваме дека досега некој не присуствувал на нивни настап или во крајна мера не чул за нив! Момците со нивната опуштеност, харизма и неверојатната музика која ја свират, секојпат овозможуваат вистински да уживате во нивната забава.

Бидејќи секогаш се подготвени со изненадувања, овој пат за публиката подготвија големо изненадување и нѐ израдуваа со нивната нова инструментална трака “The Spark”, која ќе биде дел од нивниот прв авторски албум “Balkan Mayhem”.

“The Spark” е брза весела и многу заразна мелодија во која на многу несекојдневен и уникатен начин се искомбинирани експлозивниот денс ритам и маестралниот звук на трубата обоен со милозвучната балканска меланхолија.

“The Spark” е втората инструментална трака од албумот “Balkan Mayhem” која иако стилски е поразлична и флертува со денс стилот, сепак го носи препознатливиот звук и позитивната енергија на Brass Brothers, која никого не го остава рамнодушен.

И кај оваа нумера автор на музиката е фронтменот на Brass Brothers Горан Мицевски Кус.“The Spark” достапна е и на сите дигитални платформи за слободно преслушување. Песната веќе може да се купи и преку повеќе од 150 дигитални музички продавници.

Brass Brothers со “The Spark” но и со албумот “Balkan Mayhem” носат нов звук на македонската музичка сцена, а и пошироко. Тие се првиот музички бенд кој DnB звукот го збогатуваат и комбинираат со Brass секција.Претходна статија

(Видео) Ноев: Русија ги зајакнува нападите врз Бугарија заради поделеноста во земјата

Следна статија

ВИДЕО: Кинезите го пуштаат во продажба летечкиот автомобил

Најново од Видео