(Видео) ЦУК: Опасност од мост надвозник кај Визбегово

//

Центарот за управување со кризи соопшти дека можната нестабилност на мостот надвозник кај Визбегово, скопско, како и парчиња бетон што висат од него претставуваат опасност за луѓето и возилата коишто се движат по него, но уште повеќе за тие што се движат под него.

-Во неколку наврати побаравме интервенција од потенцијално надлежните институции но опасноста се уште не е отстранета. Денеска повторно јавно ги повикавме надлежните институции но и медиумите и граѓаните. Институциите да реагираат, медиумите дополнително да истражат и информираат, а граѓаните да пријават било каква опасност на бројот 112, се наведува во соопштението од ЦУК.

Претходна статија

Во селото Старавина пронајдени 837 неексплодирани бомби од Првата светска војна

Следна статија

Зајкова: Студентски оброк мора да има

Најново од Вести