(ВИДЕО) ЕДЕН ПРОТИВ ДРУГ ДВАЈЦАТА БРАЌА ЕМИЛИЈАНЕНКО

/

Погледнете го видеото од единствениот натпревар меѓу двајцата великани во боречките спортови-браќата Федор и Александар Емилијаненко.

Браќата се сретнаа во финалето на Руското првенство во комбат самбо во категоријата над 100 кг. Заедно имаа вкупно 11 златни медали од Националното првенство на Русија. Сепак, овој пат победникот требаше да биде прогласен по меѓусебната борба.Претходна статија

(ВИДЕО) ЖРТВАТА НА ДВАЈЦАТА ТЕПАЧИ РАСКАЖУВА

Следна статија

ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР СПАСОВСКИ: ЛИЧНО ЌЕ СЕ ПОГРИЖАМ ДЕВОЈКАТА ДА БИДЕ ЗАШТИТЕНА, А НАСИЛНИЦИТЕ КАЗНЕТИ СПОРЕД ЗАКОНОТ

Најново од Вести