(Видео) Еве како Ламбе Алабаковски се обиде да го запали културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола

//

Порталот 4NEWS.mk објави ексклузивно видео како Ламбе Алабаковски го пали културниот центар „Иван Михајлов“- Битола.

На почетокот на месец јуни пејачот Ламбе Алабакоски се обиде да го запали културниот центар „Иван Михајлов“- Битола. Неговата постапка беше пречекана со големи пофалби на социјалните мрежи во Македонија.

На видеото јасно се гледа како за малку Ламбе Алабакоски ќе се запалел самиот себе во обидот да се покаже како голем патриот.Погледнете го видеото:Претходна статија

Чавушоглу: Ердоган следниот месец ќе ги посети балканските земји

Следна статија

Страдањата на Ангел Митрев-Геројот

Најново од Вести