|

(Видео) Груби: Сите амбасадори што дошле кај мене шутирале, градоначалникот на Тирана даде гол со петица

Нема амбасадор што дошол во мојата канцеларија, а да не шутирал фудбал, изјави вицепремиерот Артан Груби прашан за фотографиите што ги објави вчера, а на кои министрите од ДУИ играат фудбал во неговата канцеларија.„Се извинувам ако фотографиите до толку задираат во вашите чувства. Јас сум спортски тип“, рече Груби.Вицепремиерот коментира дека пред некој ден словачкиот амбасадор играл фудбал во неговата канцеларија, но тоа не било оценето од страна на медиумите како скандалозно. Исто така, градоначалникот на Тирана шутирал во просториите на Министерството за политички систем и дал гол со петица.„Ова е таа хистерија за која зборувам, двојни стандарди, селективни правди, измислување теми“, рече Груби.На прашањето дали тој како највисок играл центар, вицепремиерот одговори: „Јас дриблам“. Видеото погледнете го ТУКА

Слични Објави